PRZETRZĄSACZO-ZGRABIARKA

BOCIAN 170/225

Producent TALEX Borzytuchom

Przetrząsaczo-zgrabiarka BOCIAN występuje w dwóch szerokościach roboczych 1,7 m i 2,25 m. Idealnie sprawdza się w gospodarstwach specjalizujących się w hodowli zwierząt. Za pośrednictwem wysokoobrotowego wału, w którym zastosowano sprężyny palcowe o grubości 7 mm uzyskujemy podniesiony, przełamany i napowietrzony materiał o niskiej wilgotności jednocześnie ułożony na dowolną szerokość poprzez regulowane klapy wylotowe.

BOCIAN znakomicie spisuje się przy przygotowaniu mas zielonych pod balowanie sianokiszonki jak też pod zbieranie zielonki przez sieczkarnie samobieżne lub przyczepy samo zbierające. Jego wszechstronność docenią również gospodarstwa nastawione na produkcję zbożową przy zbiorze słomy. Wydajność BOCIANA to około 4-6 h/g. w zależności od ilości masy zielonej oraz szerokości roboczej maszyny.
BOCIAN jest wysoko obrotową przetrząsarko zgrabiarką zaprojektowaną do prac tam, gdzie trawa i słoma muszą być odpowiednio napowietrzone. BOCIAN został również tak zaprojektowany, aby do minimum ograniczyć prace związane ze zbiorem pokosów.